ŚwiatRyby

Porady, opinie, wskazówki

Karpie i kukurydza


Chciałbym na przykładzie filmu zamieszczonego w tym artykule pokazać co się dzieje pod wodą podczas łowienia karpi. Jezioro na filmie zostało wykopane żeby wspomóc budowę wałów na rzece obok. Głębokość jeziora jest bardzo zróżnicowana od 1 - 1,2 na półkach przy brzegu schodzących w dół do 3,5 - 4,5 m i 10m na środku jeziora. Dno jeziora składa się z gliny i żwiru porośniętego w niektórych miejscach podwodnymi glonami co powoduje że prezentacja przynęty może być czasami trudna. Ryb jest dużo i złowienie 10 - 12 sztuk w ciągu dnia łowienia to nie jest osiągnięcie. Metoda łowienia pokazana na filmie to bombfisching. Na początku pojawiają się płotki a póżniej - sami zobaczcie. Zwrótcie uwagę jak karpie omiją pułapke z przynetą mimo że ta różni się wielkością od kukurydzy zanętowej (kilka sztuk na haku). Czując inny ciężar i opór przynęty szybko potrafią wypluć naszą kukurydzę. Porównajcie i zastanówcie sie jak by to mogło wyglądać przy łowieniu np: feederem ,metod feeder lub tyczką. Co byście zrobili,  jak nęcili i prezentowali przynętę. Opiszę wam kilka produktów firmy mawer które ja bym wybrał i w skrócie jak bym podszedł do takiego łowienia tyczką. Jak można się zorientowac zanęcone miejsce i nasza przynęta znajdują się przy brzegu na  głębokości około 1.3m. Wybór kukurydzy jest dobrym rozwiązanie ale również róznego rodzaju pelety. Chodzi o to że ciężka przyneta szybko opadnie po tym jak karpire podczas żerowania i zacinania będą rozrzucać ja dookoła. Pomyślcie sobie jak by to wyglądało gdybyśmy użyli zanęty i robaków. Do łowienia tyczką brzy brzegu tzw margin fishing ze sprzętu ktory posiadam firmy Maver mogę wybrać np; nowość z 2020 roku Maver Pool JURASSIC TRX 3. Jest to wędka 13m posiadająca trzy mini dopałki pozwalające na łowienie na różnych odległościach. Top który bym użył to Moby Dick dwuczęściowy o długości 2,53 pozwalający na zamontowanie amortyzatora (gumy pustej) Maver Match 57 Elastico 3m do 3.6 mm. Zestaw zbudowany na żylce Smart Maver Rig Mono o grubości 0.22 mm, śrut wałki lub kulki nie ma znaczenia ( ważne żeby był skupiony by uniknąć obcierek). Przypon 15 cm zbudowany na żyłce Smart Maver Hooklength Mono i haczyki Maver Invincible CS 23 idealne do łowienia na kukurydze i pelett dostępne w rozmiarach 12-18. Spławik Maver Reality Series 1 o rozmiarze 0.5 g. Na chaczyk można założyc kukurydzę lub pellety Maver Reactor Baits.

Wędki Feeder Maver MV-R

m

Czytaj

Ośrodek Wędkarski Weston Pools

Malowniczy osrodek wędkarski goszczący eliminacje i finał festiwalu wędkarskiego Fishomania Maver Matchthis

Czytaj

Wędkarstwo na wesoło

Łowienie ryb na wesoło

Czytaj

Micro Pellet Maver Reactor Baits

Micro pellet Reactor Baits Maver to bardzo ważny element zanętowy. Dość szybko rozpuszczający się w wodzie nie zalega długo na dnie co nie pozwala na szybkie najedzenie się ryb.

Czytaj

Soft Dumbells Maver Reactor Baits

Miękki pellet Reactor Baits Maver ma parę kluczowych cech. Niesamowite zapachy,smaki uwalniane po zetknięciu z wodą w postaci chmury plus niepowtażalne kolory znajdują uznanie wśród wędkarzy w całej Europie.

Czytaj

Pellet Wafters Maver Reactor Baits

Wafters Pellet firmy Maver to jedna z najnowszych przynęt haczykowych używanych podczas łowienia techniką feeder, method fedeer i nie tylko. Przynęty te są pływające. Produkty z serii Maver Reactor Baits niepowtażalny smak,zapach i kolor.

Czytaj

Karpie i kukurydza

maver carp

Czytaj

Jak sprowokować karpie żeby najpierw połknęły naszą przynętę po środku pola nęcenia ?

Reactor Baits produkty firmy Maver

Czytaj

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ.